• Program Erasmus + " Angażowanie uczniów w proces uczenia się poprzez innowację"
   • Program Erasmus + " Angażowanie uczniów w proces uczenia się poprzez innowację"

   • 26.09.2018 09:28
   • W dniach 14 - 18 maja 2019 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie gościliśmy nauczycieli i uczniów będących partnerami naszej szkoły w programie Erasmus + " Angażowanie uczniów w proces uczenia sie poprzez innowację".

                    Naszymi gośćmi byli Hiszpanie z  CPI O Cruce z Cercedy,  Rumuni z Colegiul Nastional Unirea , szkoły mieszczącej się w Turnu Magurele oraz Włosi z Scuola Secondaria Di Primo Grado A. Criscuolo z Pagani.

                    Wraz z uczniami Ligonia i Makuszyńskiego uczestnicy spotkania realizowali wspólny projekt, który obejmował między innymi grę miejską z zastosowaniem aplikacji Actionbound , Quiver, programy Excell, AppInventor i Scratch.

                    Podczas warsztatów  drużyny z wszystkich krajów zapoznały się  z prezentacjami multimedialnymi poświęconymi fenologii, poznały rumuńskich uczonych , a także poznały Chorzów zaprezentowany w różnych aspektach - między innymi jego historię oraz  jego zasoby ukazane w liczbach.

                    Oprócz warsztatów i zajęć w szkole uczniowie uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach na Wydziale Informatyki i  Nauki o  Materiałach  Uniwersytetu Śląskiego, gdzie zapoznali się z możliwościami drukarek 3D, obserwowali miro cząsteczki poprzez mikroskop elektronowy oraz podziwiali eksperymenty chemiczne.

   • Goście byli również pod dużym wrażeniem po wizycie w Planetarium Śląskim oraz Akademii Bioróżnorodności  mieszczącej się w Parku Śląskim, który zachwycił naszych gości bogatą i różnorodną roślinnością, różniącą się od tej , która występuje w cieplejszym klimacie. Podczas wizyty w Polsce nie zabrakło akcentów historycznych - wszyscy uczestnicy programu wspólnie zwiedzili  zabytkową kopalnię węgla " Szyb Luiza " w Zabrzu oraz Kraków. Program unijny będzie realizowany do  sierpnia 2019 roku, a jego koordynatorem w ZSO nr 1 jest  mgr Bożena Miera.

   • Wróć do listy artykułów