• Program Erasmus + " Angażowanie uczniów w proces uczenia się poprzez innowację"

• 26.09.2018 09:28
        • W dniach 14 - 18 maja 2019 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie gościliśmy nauczycieli i uczniów będących partnerami naszej szkoły w programie Erasmus + " Angażowanie uczniów w proces uczenia sie poprzez innowację".

Naszymi gośćmi byli Hiszpanie z  CPI O Cruce z Cercedy,  Rumuni z Colegiul Nastional Unirea , szkoły mieszczącej się w Turnu Magurele oraz Włosi z Scuola Secondaria Di Primo Grado A. Criscuolo z Pagani.

Wraz z uczniami Ligonia i Makuszyńskiego uczestnicy spotkania realizowali wspólny projekt, który obejmował między innymi grę miejską z zastosowaniem aplikacji Actionbound , Quiver, programy Excell, AppInventor i Scratch.

Podczas warsztatów  drużyny z wszystkich krajów zapoznały się  z prezentacjami multimedialnymi poświęconymi fenologii, poznały rumuńskich uczonych , a także poznały Chorzów zaprezentowany w różnych aspektach - między innymi jego historię oraz  jego zasoby ukazane w liczbach.

Oprócz warsztatów i zajęć w szkole uczniowie uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach na Wydziale Informatyki i  Nauki o  Materiałach  Uniwersytetu Śląskiego, gdzie zapoznali się z możliwościami drukarek 3D, obserwowali miro cząsteczki poprzez mikroskop elektronowy oraz podziwiali eksperymenty chemiczne.

• „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: wyzwanie włączenia!”

• 13.06.2018 14:58
        • W dniach 18-25 lutego 2018 roku grupa 5 nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wzięła udział w kursie szkoleniowym z zakresu metod pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkolenie „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: wyzwanie włączenia!” odbyło się w ramach programu Erasmus +KA1 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej W Sesimbrze w Portugalii. Kurs szkoleniowy został przeprowadzony przez trenerów z instytucji edukacyjnej non profit, która zapewnia wsparcie edukacyjne dla pracowników szkół podstawowych i średnich CREF - Centro de Recursos Educativos e Formação.
        • Angażowanie uczniów w proces uczenia się przez innowację – spotkanie projektowe

• 26.09.2018 09:29
        • W dniach 9-10 listopada w rumuńskim Turnu Magurele odbyło się spotkanie uczestników projektu Erasmus + „ Angażowanie uczniów w proces uczenia poprzez innowację ”. Projekt ten realizowany jest w naszej szkole od 1 września 2017 i trwać będzie do sierpnia 2019 r. Uczestniczy w nim pięć krajów – Polska, Rumunia, Włochy, Hiszpania oraz Wielka Brytania...