• „Ligoń” podczas Wielkiej Parady Historycznej rozpoczynającej obchody Święta Miasta

     • 26 maja 2018 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w barwnym korowodzie upamiętniającym 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Hucie. Przeszliśmy z osiedla Irys ulicą Wolności aż do budynku Poczty Głównej.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych oraz dziewczęta ubrane w przepiękne stroje śląskie. Pani Dyrektor Widerze – również ubranej w regionalny strój i jadącej wojskowym samochodem - towarzyszył… Juliusz Ligoń.

     • City game „Our heritage - our future”

     • 14 maja 2018 r. zorganizowaliśmy dla naszych gości z Programu Erasmus+ grę terenową, która została przygotowana z wykorzystaniem aplikacji Actionbound i była dostępna po zeskanowaniu QR kodu. W kolejnych etapach zabawy uczestnicy projektu musieli wykonać anglojęzyczne zadania i tym samym zebrać jak najwięcej informacji o naszym mieście.

      Krzyżówka pod domem Teodora Kalidego, rebus pod pomnikiem Powstańca Śląskiego, zdjęcie z Gerardem Cieślikiem, zadanie plastyczne w Urzędzie Miasta, szyfr pod szybem Prezydent – to tylko niektóre wyzwania czekające na uczestników gry terenowej. Za każdą poprawnie wykonaną część nasi goście otrzymywali element układanki. Potwierdzeniem ukończenia gry było posiadanie wszystkich puzzli              i złożenie ich w całość.

       Na mecie każdy uczestnik został nagrodzony drobnym upominkiem, a zespół otrzymał pamiątkowy certyfikat ukończenia gry. Dziękujemy za wspólną zabawę!

     • Festyn Szkolny 2018

     • Dzisiaj przed południem na boisku naszej szkoły i terenie wokół odbył się „Festyn Szkolny 2018”. Było dużo świetnej muzyki, tańca oraz bardzo dobrego jedzenia, dopisała pogoda i oczywiście pozytywne emocje.

      Na koniec zobaczyliśmy występ zespołu „Li`” https://www.facebook.com/lizespol/, a poniżej zapraszamy na fotorelację z całego wydarzenia.

     • Warsztaty filmowe z elementami fotografii "Stworzenie Centrum Młodzieżowego Filmu Amatorskiego"

     • Serdecznie zapraszamy na Warsztaty filmowe z elementami fotografii "Stworzenie Centrum Młodzieżowego Filmu Amatorskiego", które odbędą się w ramach Chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego - v edycja. Wszystkie informacje poniżej. :)

      Harmonogram: http://www.chck.pl/stworzenie-centrum-mlodziezowego-filmu-amatorskiego,n-186