• Zaduszki literackie

• Słowa „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” przyświecały Zaduszkom literackim, wyjątkowemu spotkaniu poetycko-muzycznemu, które odbyło się 13 listopada br. w szkolnej czytelni.

To liryczne i nastrojowe popołudnie przy świecach było okazją do zadumy nad życiem i jego przemijaniem oraz wspomnienia tych, którzy „poprzedzili nas do wieczności”.

Wiersze Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego oraz innych poetów recytowali uczniowie „Ligonia”, a z głośników płynęły piosenki w wykonaniu m.in. Tadeusza Woźniaka, Marka Grechuty i Czesława Niemena.

W spotkaniu uczestniczyły również poetka i malarka p. Janina Partyka- Pojęta, nasza była polonistka p. Barbara Bugdoł oraz p. dyr. Grażyna Widera

• Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości na WNoZ Uniwersytetu Śląskiego

• W sobotnie przedpołudnie 16 listopada 2019 r. najbardziej zapaleni geolodzy z naszej szkoły wybrali się pod opieką swoich nauczycieli, mgr Anny Gligi i mgr Ewy Łubkowskiej – Baszczak, na międzynarodową giełdę, która tradycyjnie odbywa się jesienią w popularnej "Żylecie", czyli siedzibie Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.  Przywitał nas groźny tyranozaur, którego rzeźba znajduje się przed budynkiem uczelni!

Wystawcy zaprezentowali kolekcje polskich i pochodzących z różnych zakątków świata minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Uwiedzeni kolorowym opalami i fluorytami, zachwyceni diamentami i złotem oraz oczarowani historią rozwoju życia na Ziemi, pełni wrażeń wróciliśmy do Chorzowa… Dziękujemy za tę pasjonującą lekcję terenową!

• Akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”

• Dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. Wszystkie świąteczne paczki przygotowane dla wychowanków domów dziecka z Ukrainy, Białorusi i Rumunii zostały przekazane organizatorowi akcji.