• Odwiedziny w stolicy

• Warszawa, piękna pogoda, cudni i zainteresowani uczniowie oraz miejsca inspirujące do doświadczania świata. Czego można chcieć więcej?

• Obrady jury

• Obrady jury i ocena prac w konkursie fotograficznym "Na tropie wiosny" już za nami.

Serdecznie zapraszamy uczestników konkursu wraz z opiekunami na wernisaż i wręczenie nagród, które odbędą się 23 maja 2024 r. o godz. 14.00 w siedzibie organizatora, tj. w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Ligonia.

• To już jest sukces!!!

• Film naszego ucznia Antka Jańczaka z klasy 1a dostał się do ścisłego finału XV Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich w kategorii Animacja. Należy doadać, że Antek jest Liderem tego projektu, a pomagali Mu w realizacji animowanej historii uczniowie: Mateusz Gocyła kl. 1c i Ihor Zakordonets kl. 1c.

W oczekiwaniu na ostateczne wyniki, które nastąpią 27 maja 2024 r.
            już teraz składamy SERDECZNE GRATULACJE!!!

opieka - Marek Gradzik, nauczyciel informatyki

• Ligoniacy "zdobywają" Warszawę

• Z inicjatywy naszych nauczycieli grupa uczniów z samego rana 15.05.2024 r. udaje się na wycieczkę edukacyjną do stolicy. W planach m.in. zajęcia w CNK - tam zawsze warto być!

Wkrótce fotorelacja z tego ekscytującego pobytu.

• Apel MRM

• Drodzy Uczniowie Ligonia!!!
            Wraz z Młodzieżową Radą Miasta Chorzów zwracamy się do Was z prośbą w imieniu Fundacji SOS Dla Zwierząt.
            Jeśli nie jest Ci obojętny ich los, pomóż im już dziś. Fundacja byłaby ogromnie zachwycona, gdyby mogła liczyć na Waszą pomoc.
            Potrzebne są koce, ręczniki, żwirek dla kotów, siano i słoma dla koni, karma dla psów, w tym także specjalistyczna (na chore nerki czy wątrobę).

Dary prosimy przynosić do sali 308 bądź przekazać Kubie Jastrzębskiemu z kl. 2b.
            Za okazałe serce w imieniu milusińskich i Fundacji.
            DZIĘKUJEMY.
            Grażyna Widera - Dyrektor II LO w Chorzowie.

• “Ekonomia w obiektywie. 20 lat Polski w Unii Europejskiej” - konkurs fotograficzny

• Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym “Ekonomia w obiektywie. 20 lat Polski w Unii Europejskiej”. Zadaniem uczestnika jest wykonanie i przesłanie zdjęcia, które obrazuje szeroko rozumiane pojęcia i zjawiska ekonomiczne ze szczególnym uwzględnieniem korzyści ekonomicznych związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej oraz wykorzystaniem funduszy unijnych.
            Termin: 7-24 maja 2024 r.
            Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.
            Nagrody finansowe dla pięciu laureatów:
            I miejsce: 1000 zł,
            II miejsce: 800 zł
            III miejsce: 600 złI
            IV miejsce: 400 zł
            V miejsce: 300 zł
            Prace należy przesyłać na adres:
            konkurs@porwaniprzezekonomie.pl
            Regulamin konkursu znajduje się na stronie projektu:
            www.porwaniprzezekonomie.pl

POLECAM UWADZE :)