• Pielgrzymka czwartoklasistów

• 26 marca grupa czwartoklasistów wyruszyła na pielgrzymkę.
            Z błogosławieństwem Pani Dyrektor udali się do Wadowic, gdzie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II pomodlili się za nadchodzącą maturę oraz swoją przyszłość.
            Oczywiście nie mogło obyć się bez kremówek i śpiewania ,,Barki" (i innych piosenek).
            Choć było nas mało, liczyły się chęci, zapał oraz dobrze spędzone wspólne chwile.
            Dziękujemy Ks. Pawłowi Ściborowi za zorganizowanie transportu oraz odprawienie Mszy Św. w intencji uczniów.

• American Corner

• Dziś klasa 4b miała możliwość odwiedzenia American Corner gdzie uzyskali przydatne informacje na temat możliwości wyjazdu i pracy w USA.
            W ramach wykładów Work&travel in the USA dowiedzieli się o programach międzynarodowych pozwalających im na legalna pracę w USA zwieńczoną zwiedzaniem tego kraju.
            Z zainteresowania uczniów możemy wnioskować, że Ligoniacy i w tym kraju zawitają.

• LXVII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

• Opale, fluoryty, turmaliny, piryty, róże pustyni czy trylobity... to tylko namiastka minerałów, skał i skamieniałości, które można było zobaczyć na Wydziale Nauk Przyrodniczych Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. W sobotnie przedpołudnie (23 marca br.) gośćmi wystawy byli uczniowie Ligonia pod opieką swojego nauczyciela geografii.
            Zachwyceni kolorowym i zróżnicowanym światem minerałów, skał oraz kamieni szlachetnych, obejrzeli jeszcze stację meteorologiczną i odprowadzeni wzrokiem przez groźnego tyranozaura pełni wrażeń wrócili do Chorzowa...
            opieka i organizacja: p. Ewa Łubkowska-Baszczak

• Podsumowanie epoki romantyzmu.

• Romantyzm w naszych sercach!

Klasa 2b podsumowała epokę romantyzmu pięknymi pracami.

Duże brawa dla uczniów za pomysłowość, kreatywność oraz wykonanie.

• Miejski Konkurs Przedmiotów Ścisłych

• W dniu 13 marca br. w naszej szkole odbył się finał XVII edycji Miejskiego Konkursu Przedmiotów Ścisłych, nad którym Honorowy Patronat sprawuje Prezydent Miasta Chorzowa.

Do etapu miejskiego zgłoszonych zostało 18 uczniów z 9 chorzowskich szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali test złożony z 5 zadań otwartych – po jednym z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii.

Wszystkich finalistów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród. Zostało ono zaplanowane na 27 marca br. o godz. 12.00 w siedzibie organizatora, tj. II Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Ligonia w Chorzowie, ul. 3 Maja 22.

• Kolejny tydzień z CYBERBEZPIECZEŃSTWEM - tym razem czwartek jest nasz :)

• W czwartek, tj. 14.03.2024 r. odbędzie się już trzecia lekcja w ramach działań związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Kolejna klasa (2c) będzie uczestniczyć w godzinnym spotkaniu online. Tym razem poznamy techniki zw. z rozróżnianiem fake'u od news'a.

Do zobaczenia.

• Zmieniamy się dla Naszych Uczniów

• Tym razem w pracowni komputerowej nastąpił generalny remont parkietu.
            Ponadto, dla dobrej kondycji kręgosłupów Naszych Uczniów zostały zakupione nowe, wyprofilowane krzesła.

Sami oceńcie!!!

• Lekcja DBI - Jak radzić sobie z dezinformacją?

• Dzisiaj, tj. 06.03.2024 r. odbyła się już kolejna lekcja online w ramach "Dnia Bezpiecznego Internetu". Cel tej akcji od 2004 r. (od 20 lat) to zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Uczniowie klasy 3B z zainteresowaniem wysłuchali wykładu p. Kamila Oleszkiewiczicza.
            Mówił m.in. o:
            - definicji tego pojęcia,
            - kto dezinformuje,
            - jak rozpoznać dezinformację od fakenews'a
            - jak się bronić przed tym zjawiskiem.

Organizator wydarzeń w szkole: p. Marek Gradzik - nauczyciel informatyki.